RSS
szukaj
RSS
A A A K
SmodBIP

Instrukcja korzystania z BIP

Instrukcja korzystania z BIP

Do nawigacji po stronie Biuletynu Informacji Publicznej służy Menu, które znajduje się z lewej strony ekranu. Jest ono podzielone na Kategorie, które grupują informacje z poszczególnych działów tematycznych.

W celu ułatwienia odnalezienia informacji, w ramach kategorii utworzone zostały Podkategorie.

Po wskazaniu kursorem myszy nazwy podkategorii, kursor przyjmuje kształt dłoni a nazwa podkategorii zostaje podkreślona.

Po wciśnięciu lewego przycisku myszy informacje zapisane w danej podkategorii wyświetlają się bądź w postaci kolejnych podmenu bądź w postaci informacji docelowej w środkowej części ekranu.

Jeżeli do słowa lub wersu podłączona jest szersza informacja, słowo to lub wers są podkreślone, a po wskazaniu kursorem myszy przybiera on postać dłoni.

Po „kliknięciu” na podkreślonym słowie lub wersie nowe informacje wyświetlane są w postaci kolejnego podmenu.

W każdym tego typu oknie istnieje możliwość wydrukowania zawartej tu treści, zapisania jej na pamięci lub dysku, bądź po zapoznaniu się z treścią - zamknięcia okna.

Oprócz menu na stronie głównej znajdują się również następujące przyciski i zakładki:

- “Rejestr zmian” zawiera informacje o zmianach wprowadzonych w dokumentach prezentowanych w BIP-ie. Odnaleźć tu można informacje jaki dokument, kiedy i w jaki sposób był zmieniany (dodany, skasowany czy zmodyfikowany),

- Przycisk z logo strony głównej Biuletynu umożliwia przejście na stronę główną prowadzoną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji,

- Adres witryny intenetowej powiatu umożliwia przejście na stronę informacyjną Powiatu Grójeckiego.

-Przycisk “Szukaj” umożliwia odnalezienie informacji zawierającej słowo lub frazę wpisaną w okienku.

- Przycisk “Statystyka BIP” – umożliwia obejrzenie statystyk dotyczących częstotliwości przeglądania strony BIP,

Każda ze stron BIP zawiera wersję przeznaczoną do druku, którą można uzyskać poprzez kliknięcie w zakładkę “wersja do druku”.

Na dole każdej ze stron podane są informacje o dacie jej umieszczenia, ostatniej aktualizacji jak również ilości odwiedzin. Opublikował: Grzegorz Wawer
Publikacja dnia: 07.06.2018
Podpisał: Grzegorz Wawer
Dokument z dnia: 12.10.2016
Dokument oglądany razy: 1 175